Başkanın Mesajı

Değerli Yatırımcılar,

 

İnsanlık tarihinin 8.500 yılına tanıklık eden, dört milyona ulaşmış nüfusuyla Türkiye’nin üçüncü en büyük şehri ve en önemli ikinci limanı olan İzmir dünyanın en eski liman kentlerinden biri olarak,  yüzyıllardır ticaretin beşiği olmuştur. Ayrıca farklı kültür, dil ve dinden insanıyla bir kültür mozaiği oluşturmuştur. Gelişime açık yapısıyla bugün olduğu gibi gelecekte de, dünyanın önemli merkezlerinden biri olmaya devam edecektir.

1984 yılında deri sanayicilerinin yerleşimine açılan İZBAŞ, işte böyle bir ilin sınırları içindedir ve 1997 yılında Serbest Bölge ilan edilerek bugünkü hüviyetini almıştır.

2015 yılından itibaren altyapısı, görünümü ve yatırım maliyetlerinin uygunluğu İZBAŞ’ın farklı sektörler tarafından en iyi yatırım yerlerinden biri olarak algılanmasını sağlamış ve yatırımı artırmıştır. Yeni yatırımcılarımızla bölgeye hem yan sanayinin ilgisi artmış, hem de istihdamda önemli bir yükselme yaşanmıştır.

138 ortağın başlattığı yatırımla İZBAŞ bugün, sadece deri sektörünü değil; enerji, kimya, gıda, elektrik - elektronik, otomotiv, plastik boru profil, plastik, mermer ve doğal taş, asansör kaldırma ve taşıma ekipmanları gibi karma sektörleri de barındırmaktadır. 

Türkiye ve Dünya ekonomisinin küçüldüğü bir ekonomik ortamda, bu gelişmeleri yaşamak bölgemiz açısından çok büyük mutluluktur. Bu olumlu gidişatın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine inanıyoruz.

Vizyonumuz “Dünya standartlarında bir Serbest Bölge olarak gelişmek”tir.

Bu vizyon ışığında hedefimiz, tamamlanmış yönetimsel, kurumsal, çevresel altyapısı ile dünya standartlarında ve yatırım için ilk sıralarda tercih edilen bir Serbest Bölge olmaktır.

Serbest Bölge’de yatırım yapmak isteyen ve İhracatı hedefleyen tüm firmaları İZBAŞ’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirterek; Kullanıcı Firmalarımıza ve paydaşlarımıza bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim.

 

Saygılarımla

Eyüp SEVİMLİ
Yönetim Kurulu Başkanı