İZBAŞ 2016 Seçimli Olağan Genel Kurulu Yapıldı

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA EYÜP SEVİMLİ

TEKRAR SEÇİLEREK GÜVEN TAZELEDİ

 

İZBAŞ 2016 Olağan Genel Kurulu 14 Mart 2017 Salı günü İzmir Serbest Bölgesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Genel Kurul’da konuşma yapan Eyüp Sevimli, Yönetim Kurulu görevleri süresince gerçekleşen faaliyetleri ve planlanan yeni altyapı yatırımlarını Genel Kurul üyelerine anlattı.

Geçen yılın gerek ekonomik, gerek siyasi gelişmeler dolayısıyla son yılların en zor yılı olduğunu belirten Eyüp Sevimli; ülke ve dünya ekonomisinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, İZBAŞ’a artan yatırımcı talebinin ve tercih edilen bir Serbest Bölge olmanın büyük mutluluk verdiğini belirtti.

Konuşmasında, 2016 yılında Bölge’de yatırım yapmış farklı sektörlerden firmaların ihracat ağırlıklı üretim yapacak olmalarının da önemine değinen Sevimli; gelecek hedeflerinin tamamlanmış yönetimsel, kurumsal, çevresel altyapısı ile dünya standartlarında, bilinen ve yatırım için ilk sıralarda tercih edilen bir Serbest Bölge olmak olduğunu söyledi.

Divan Heyeti Başkanlığını TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın yaptığı Genel Kurul’da yapılan seçimde; Eyüp Sevimli, Yaşar İleten, Süleyman Tahiroğlu, Kenan Mazıcı ve Selman Sağer 3 yıl süre ile görev yapmak üzere yönetim kurulu üyeliklerine oybirliği ile seçildiler.