Gerçek Derinin Yerini Hiçbir Şey Tutmaz !

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, Ege Deri Sanayicileri Derneği ve İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Erkan Zandar ve Süleyman Tahiroğlu, Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen basın toplantısında ayakkabı üretiminde gerçek deri kullanımının önemine dikkat çekerek sentetik malzeme kullanımı öven akademisyenlere tepki gösterdi.

Basın toplantısında açıklama yapan Eyüp Sevimli “Gerçek deriyle sentetik deri karşılaştırılamaz. Deri imalatçıları olarak bizler üretimde kullanılan deriler için hayvanları katletmiyoruz. Çiftliklerde kesilen hayvanlardan ikincil ürün olarak elde edilen derileri kullanıyoruz. Yani eti için kesilen hayvanların derisini alıp kullanıyoruz; yoksa sırf deri kazanmak adına hayvan kesilmiyor.” Dedi.

Eyüp Sevimli, gerçek derinin insan sağlığına zararı olmadığının fakat suni derinin ayak ve vücut sağlığı için önerilmediğini belirtti.